Hlavní menu
Kalendář
<<  Říjen  >>
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31     
 Dnes  «  Články  »  Akce 
Galerie
Fido - už jsem trochu vyrostl... - 1
...ale rozhodně to ještě není konec!!!
zobrazení: 3318
Inzerce
Podporujeme
Retriever Klub CZ
Retrívři v nouzi
Nalezenci.cz - naděje pro všechny miláčky
Olomoucký útulek - podpořte nás
Kontakt

pište, pište...
Náměty, příběhy, články zasílejte na tuto
kontaktní adresu.
(přílohy zasílejte do max. velikosti cca 2.5Mb)

TOP LIST
Pozvánka na Forum o plemeni Nova Scotia Duck Tolling Retriever
K zamyšlení...
Viděl jsem psy a kočky za mřížemi v útulku. Odpad lidské společnosti.
Viděl jsem v jejich očích lásku a naději, hrůzu, zklamání a smutek. A moc jsem se zlobil. „Bože“, řekl jsem „to je strašné! Proč nic neuděláš?“
Bůh okamžik mlčel a potom tiše odpověděl: „Už jsem něco udělal - stvořil jsem tebe člověče.“

Začínáme s výcvikem aneb pochopí Enda, co po něm chci??

Jak jsem psala v minulém článku, s vedením ZOO jsem se dohodla na jakési spolupráci, tedy na tom, že se pokusíme vycvičit Endyho na vyhledávání cizokrajných zvířátek.

Nastal tedy den „D“ a já i Endy jsme se vydali do zoologické zahrady. Byli jsme očekáváni a jako první zvíře, na kterém se měl Endy začít učit byl pásovec. Takové škaredé zvířátko, připomínající mi trošku velkého švába, docela hbité a velmi přátelské. Endy si ho se zvědavostí prohlídnul, očichal a pak jsem s ním odešla a ošetřovatelé pásovce pustili do lesa. Nechali ho poodběhnout prvně jen tak 30 m a dali ho do přepravky, kterou nechali na konci stopy. Poté jsem nasadila na stopu Endyho. Byla jsem velmi zvědavá, jak si povede a bylo to super. Endy nezaváhal ani na vteřinu a s jistotou vypracoval čerstvou stopu. U přepravky zůstal hrabal na ni tlapkou a štěkal. Všichni byli nadšeni, ale já věděla, že toto je jen začátek, velmi jednoduchá a čerstvá stopa, navíc pes byl nasazen na její začátek. Celou akci jsme ještě jednou zopakovali jen s tím rozdílem, že stopa byla podstatně delší. Opět proběhla přesná práce psa, který perfektně objevil pásovce v přepravce na konci stopy, hrabal na přepravku a kňučel.

Bond z Vlčích lukPři druhé návštěvě vše probíhalo obdobně, jen s tím rozdílem, že jsme k „našlapání“ stopy použili mravenečníka. I tuto stopu Endy bez problémů šel a od přepravky s mravenečníkem se pak nechtěl ani hnout. Pak přišly na řadu kozy – nejdříve malé kůzle, které šíleně mečelo a nechtělo z ohrady odejít. No nakonec se dalo přesvědčit. Tady bylo stopování horší v tom, že já vůbec nevěděla, kam ošetřovatelka s kůzletem šla. Že už jsou schovaní mi sdělila telefonem. Ovšem Endy už věděl moc dobře, co se po něm chce a ani nečekal na povel stopa. Metelil si to po frekvenci, kudy za den prošlo spoustu lidí a s naprostou jistotou odbočil asi po sto metrech do lesa. Jak jsem si později ověřila, bylo to opravdu to místo, kde ošetřovatelka s kůzletem z frekvence sešla. Lesem běžel naprosto neomylně a jen asi jednou si ověřil lom a najednou byl u ošetřovatelky s kůzletem. Z této jeho stopy jsem měla opravdu radost. Stopa byla poměrně dlouhá a já se musela spoléhat pouze na psa a ten nezklamal. Kůzlátko jsme vrátili k ostatním a vzali si dospělého kozla. Ten chodil na vodítku jak pejsek a tak se návštěvníkům ZOO naskytnul nevídaný pohled – po ZOO se procházely dvě ženské, jedna měla na vodítku kozla, druhá psa a ti svorně běželi vedle sebe. Přišly jsme do další části zahrady a tam stopu zopakovali ještě jednou. Do třetice mne napadlo vyzkoušet vyhledání kozlíka ne po stopě, ale prozkoumáním terénu. Ošetřovatelka se šla s kozlem schovat a já musela část lesa obejít z druhé strany. To proto, aby Endy neběžel po jejich stopě, ale musel používat vysoký nos k navětření a vyhledání. Netrvalo dlouho a kozel byl opět nalezen. Endy v něm našel velké zalíbení, hrabal po něm tlapičkou a skákal před ním „kozu“ – tak nazývám jeho taneční kreace, které předcházejí hře a vypadají tak, že pes přičapne předníma nohama k zemi, pak vyskočí hodně nahoru a v tom skoku se otočí dokola a dopadá zase do polohy která mezi psy znamená výzvu ke hře.

Když jsme kozlíka odvedli zpět do ubikace, byl Endy velmi zklamaný – asi si trubka myslel, že mu ho vezmu domů. Domluvili jsme se na dalším výcviku a já odcházela spokojeně domů, to jsem ovšem netušila, co za „bojovou hru“ na nás příště vymyslí, ale o tom zas až jindy.

Majka Bušinová


[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 5] 1 2 3 4 5
Známkuj jako ve škole.
| Vložil: Majka | Vydáno: 25. 10. 2006 | 3901 přečtení | Informační e-mail | Vytisknout článek
Rubriky
Kdo je to?
Neznáme tě, přihlaš se
Genetická vyšetření
DM - Degenerative Myelopathy
Žádost o genetický test na DM s certifikátem můžete zaslat diagnostické laboratoři SEVARON, který jej podstoupí LABOKLINu. Vyplníte "Žádanku" a spolu se vzorkem krve do EDTA zkumavky + kopie PP zašlete v bublinkové obálce zásilkou EMS na adresu : SEVARON PORADENSTVÍ, s.r.o., Palackého třída 163a, 612 00 BRNO. Pokud žádate certifikát - je nutno poznačit na žádance poznámku "+ certifikát". Cena testu asi 1700,- (viz.ceník) + 150,- za certifikát, který vystaví LABOKLIN. Případné informace získáte na čísle SEVARON, s.r.o. : telefon-kancelář: 541 426 376.

Testování psů na PRA/PRCD - oční onemocnění psů - nNa provedený test Vám laboratoř vystaví oficiální zprávu o výsledku zkoušky. Zpráva má veškeré náležitosti podle ISO17025 a řídí se doporučeními české genetické společnosti. Bližší informace naleznete na http://www.prcdtest.com/sk/

LABOKLIN.de - Vyšetření prdc-PRA u tollerů a DM - Degenerative Myelopathy je možné již udělat i v Německu!!

DNATEST.cz - Certifikovaná laboratoř - všechny testy DNA zvířat jsou prováděny výhradně v ISO certifikované laboratoři.
Galerie
Foxy Fox v lednu 2010
Kde byla ta myška...
zobrazení: 1939
Spřátelené weby

Design by IvaShow © 2012 Copyright Toller.cz Marie Bušinová. Nova Scotia Duck Tolling Retriever. Všechna práva vyhrazena.
Za články vkládané našimi přispěvateli neneseme zodpovědnost a tyto jsou vkládány bez ověření autora. Zdroj nemusí být tedy nutně autorem článku.

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS (281).

Vyměňte Internet Explorer za skutečný prohlíľeč Získejte Firefox! Web site powered by phpRS PHP Scripting Language VertrigoServ - FreeWare webové prostředí