Hlavní menu
Narozeniny
04.04. Daphie Sirius Pro (Dafy)
04.04. Didi Sirius Pro  
06.04. Alf z Kotárských luk (Alfík)
06.04. Amálka z Kotárských luk (Sida)
06.04. Arnie z Kotárských luk  
Kalendář
<<  Březen  >>
PoÚtStČtSoNe
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
 Dnes  «  Články  »  Akce 
Galerie
tady se koupu, jen to rákosí tu včera nebylo

zobrazení: 2483
Inzerce
4.11.2018 - BlEVVtaCrirYqtkuNAE
Poptávka (Ostatní)
Sorry, I'm busy at the moment ht...
4.11.2018 - BlEVVtaCrirYqtkuNAE
Poptávka (Ostatní)
I want to make a withdrawal http...
4.11.2018 - BlEVVtaCrirYqtkuNAE
Poptávka (Ostatní)
real beauty page http://blog.cilek....
4.11.2018 - BlEVVtaCrirYqtkuNAE
Poptávka (Ostatní)
What's the last date I can post...
4.11.2018 - BlEVVtaCrirYqtkuNAE
Poptávka (Ostatní)
Will I be paid weekly or monthly...
Podporujeme
Retriever Klub CZ
Retrívři v nouzi
Nalezenci.cz - naděje pro všechny miláčky
Olomoucký útulek - podpořte nás
Kontakt

pište, pište...
Náměty, příběhy, články zasílejte na tuto
kontaktní adresu.
(přílohy zasílejte do max. velikosti cca 2.5Mb)

TOP LIST
Pozvánka na Forum o plemeni Nova Scotia Duck Tolling Retriever
K zamyšlení...
Viděl jsem psy a kočky za mřížemi v útulku. Odpad lidské společnosti.
Viděl jsem v jejich očích lásku a naději, hrůzu, zklamání a smutek. A moc jsem se zlobil. „Bože“, řekl jsem „to je strašné! Proč nic neuděláš?“
Bůh okamžik mlčel a potom tiše odpověděl: „Už jsem něco udělal - stvořil jsem tebe člověče.“

Toller je opravdu všehoschopný, aneb jak se z Endyho stal zaměstnanec ZOO

Začalo to docela nevinně...
Asi před dvěma měsíci uprchl ze ZOO na Svatém Kopečku u Olomouce mravenečník. Tlapama, ve kterých má mimochodem obrovskou sílu roztáhl oka na hrazení a zmizel. Stalo se to někdy v noci. Ošetřovatelé to ovšem zjistili až ráno.

Bond z Vlčích lukOkamžitě začali v rojnici prohledávat celou ZOO, ale bezúspěšně. Kolem poledne mi volala napřed kamarádka, poté hlavní zoolog, zda by jsme se nepokusili nasadit psy. Docela jsem váhala - něco takového ani jeden z nich nikdy nehledal, navíc Endy byl celý život cvičený na lidské stopy a zvířecích si nesměl všímat. Nakonec jsem ale naléhání Kateřiny podlehla - samu mě to docela zajímalo, jak se budou pesani chovat a tak jsme odpoledne naložili pesany do auta a jeli jsme. Už jsme byli netrpělivě očekáváni. K načichání jsme měli připravený mravenečníkův pelech a pesani byli s povelem hledej zvířátko vypuštěni do areálu ZOO. Endy předvedl velmi efektní práci, ovšem nejsem si jistá, co hledal - zda zvíře, které načichal z pytlíku, nebo běhal po stopách lidí, kteří už před ním několikrát celou ZOO procházeli ve snaze mravenečníka objevit. Arco se taky hodně snažil - jeho ovšem daleko více rozptylovala zvířátka ve výbězích - těch si zase Endy naprosto nevšímal. Naše hledání bylo bohužel bezúspěšné. Uběhlo už hodně času od doby, kdy mravenečník zmizel - skoro 24 hodin a tak jsme to k večeru zabalili s tím, že kdyby se objevila čerstvější stopa, dají nám ze ZOO vědět.
Tak se stalo hned za dva dny - kdy byl mravenečník údajně spatřen skupinkou dětí na kraji lesa v Samotiškách. Byla jsem sama, Honza musel odjet, tak jsem zvažovala, kterého pesana mám vzít. Zvažovala jsem to dlouho - vše mělo své pro i proti. Endy je můj, víc mne poslouchá a je velmi vytrvalý, jenže není cvičený na zvěř. Arco je na zvířátka, jenže... dělá s Honzou, se svými kratšími nožičkami je dříve unavitelný a poslední obava byla z toho, co s mravenečníkem udělá, kdyby ho náhodou našel. Dokázal zadržet sele divočáka a kočky dáví na počkání... Co když zadáví i mravenečníka. Nakonec jsem to riziko podstoupila a vzala Arca. Dojeli jsme na místo, jenže od dětí jsme zjistili, že mravenečníka viděli den před tím večer - takže zase nějakých 14 hodin stará stopa!! A navíc nad ránem děsně pršelo. Prošli jsme oblast, kde byl mravenečník údajně viděn, ovšem Arco se choval tak, jako by tam zvíře neprošlo nejmíň 14 dní. Zase nic. Za pár dní mi psala Kateřina, že se mravenečník našel - byl vysoko ve stromě několik kilometrů od ZOO. Volal mi i hlavní Zoolog pan Habáň aby nám poděkoval - taky nám předal "jako odměnu" knihu, kterou vydala zoologická zahrada k 50 výročí založení - peněžní odměnu jsme samozřejmě odmítli. Zároveň se vyjádřil, že by vedení ZOO mělo zájem na spolupráci, zda bych si to nepromyslela.

Bond z Vlčích luk

No pořád mi to vrtalo hlavou, přemýšlela jsem co a jak a s kým :o) tedy spíš s kterým pesanem to vyzkoušet. Rozhodla za mne náhoda, neboť Arca jsme v té době nahlásili dodatečně na Rožmberský pohár, takže jsme mu hlavinku nějakými mravenečníky či dalšími cizokrajnými zvířátky plést nechtěli. Volba tedy padla na Endyho. Když jsem v tom měla trošku jasno, sešla jsem se s lidmi ze ZOO a přednesla jim své požadavky - tedy požadavky na výcvik psa, samozřejmě. Domluvili jsme se na výcviku jednou týdně, kdy dojedeme do ZOO - vezme se vždy nějaké zvíře, to buď na volno nebo na vodítku našlape stopu a po určité době na ni nasadím Endyho. Zvíře zůstává na konci stopy buď na úvaze, nebo v přepravce, zase dle možností. Další forma vyhledávání bude formou prohledávání terénu - u záchranářů tomu říkají "plochy", myslivci "slídění".

Byla jsem velmi zvědavá, jak na tyto nové požadavky Endy zareaguje. Vždyť byl celý život veden, aby si zvěře nevšímal a myslím, že se mi to podařilo - a teď tohle. Na druhou stranu mne láká vše neznámé a taky vím, že Endy je velmi chytrý pes, tak by se to snad dalo zvládnout. Vzhledem k jeho nemoci jsem s ním přestala dělat záchranařinu, agility a on tou nečinností hodně trpí a toto by mohlo být náhradní řešení - zaměstnání pro psa a fyzicky nenáročné. Rozhodnuto tedy bylo a my přijeli na první výcvik - a jak tento probíhal?? To se dozvíte později.

Majka Bušinová

Endy

Endy

Endy


[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 3] 1 2 3 4 5
Známkuj jako ve škole.
| Vložil: Majka | Vydáno: 16. 10. 2006 | 3766 přečtení | Informační e-mail | Vytisknout článek
Rubriky
Kdo je to?
Neznáme tě, přihlaš se
Genetická vyšetření
DM - Degenerative Myelopathy
Žádost o genetický test na DM s certifikátem můžete zaslat diagnostické laboratoři SEVARON, který jej podstoupí LABOKLINu. Vyplníte "Žádanku" a spolu se vzorkem krve do EDTA zkumavky + kopie PP zašlete v bublinkové obálce zásilkou EMS na adresu : SEVARON PORADENSTVÍ, s.r.o., Palackého třída 163a, 612 00 BRNO. Pokud žádate certifikát - je nutno poznačit na žádance poznámku "+ certifikát". Cena testu asi 1700,- (viz.ceník) + 150,- za certifikát, který vystaví LABOKLIN. Případné informace získáte na čísle SEVARON, s.r.o. : telefon-kancelář: 541 426 376.

Testování psů na PRA/PRCD - oční onemocnění psů - nNa provedený test Vám laboratoř vystaví oficiální zprávu o výsledku zkoušky. Zpráva má veškeré náležitosti podle ISO17025 a řídí se doporučeními české genetické společnosti. Bližší informace naleznete na http://www.prcdtest.com/sk/

LABOKLIN.de - Vyšetření prdc-PRA u tollerů a DM - Degenerative Myelopathy je možné již udělat i v Německu!!

DNATEST.cz - Certifikovaná laboratoř - všechny testy DNA zvířat jsou prováděny výhradně v ISO certifikované laboratoři.
Galerie
Na chaloupce - 5
A postýlku taky miluje..
zobrazení: 1823
Spřátelené weby

Design by IvaShow © 2012 Copyright Toller.cz Marie Bušinová. Nova Scotia Duck Tolling Retriever. Všechna práva vyhrazena.
Za články vkládané našimi přispěvateli neneseme zodpovědnost a tyto jsou vkládány bez ověření autora. Zdroj nemusí být tedy nutně autorem článku.

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS (281).

Vyměňte Internet Explorer za skutečný prohlíľeč Získejte Firefox! Web site powered by phpRS PHP Scripting Language VertrigoServ - FreeWare webové prostředí