Hlavní menu
Narozeniny
24.01. Iler z Vlčích luk (Lerry)
01.02. Olivie Rudolfovská skála  
Kalendář
<<  Leden  >>
PoÚtStČtSoNe
 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31    
 Dnes  «  Články  »  Akce 
Galerie
Dája letní
Dája letní
zobrazení: 2290
Inzerce
4.11.2018 - BlEVVtaCrirYqtkuNAE
Poptávka (Ostatní)
Sorry, I'm busy at the moment ht...
4.11.2018 - BlEVVtaCrirYqtkuNAE
Poptávka (Ostatní)
I want to make a withdrawal http...
4.11.2018 - BlEVVtaCrirYqtkuNAE
Poptávka (Ostatní)
real beauty page http://blog.cilek....
4.11.2018 - BlEVVtaCrirYqtkuNAE
Poptávka (Ostatní)
What's the last date I can post...
4.11.2018 - BlEVVtaCrirYqtkuNAE
Poptávka (Ostatní)
Will I be paid weekly or monthly...
Podporujeme
Retriever Klub CZ
Retrívři v nouzi
Nalezenci.cz - naděje pro všechny miláčky
Olomoucký útulek - podpořte nás
Kontakt

pište, pište...
Náměty, příběhy, články zasílejte na tuto
kontaktní adresu.
(přílohy zasílejte do max. velikosti cca 2.5Mb)

TOP LIST
Pozvánka na Forum o plemeni Nova Scotia Duck Tolling Retriever
K zamyšlení...
Viděl jsem psy a kočky za mřížemi v útulku. Odpad lidské společnosti.
Viděl jsem v jejich očích lásku a naději, hrůzu, zklamání a smutek. A moc jsem se zlobil. „Bože“, řekl jsem „to je strašné! Proč nic neuděláš?“
Bůh okamžik mlčel a potom tiše odpověděl: „Už jsem něco udělal - stvořil jsem tebe člověče.“

Proč si pořídit štěňátko s Průkazem původu?

Průkaz původu je dokladem o tom, že předkové Vašeho štěňátka splnili všechny podmínky chovnosti, mezi které patří nejen exteriér - tedy aby Vám ze štěňátka opravdu vyrostl zlatý retrívr, ale především zdravotní zkoušky a ověření povahy.

Mnoho lidí si toto plemeno vybere právě kvůli jeho povahovým vlastnostem, jako milého společníka a kamaráda pro děti, který se snese s ostatními psi i jinými domácími mazlíčky. Povaha psů před zařazením do chovu se testuje jednak samostanou disciplínou "ověření povahy" v rámci zkoušek OVVR nutných k uchovnění a pak také na každé výstavě, které se pes zůčastní (tedy min. 2). Na výstavě se pes v davu lidí a jiných psů, při prohmatávání celého těla a prohlídce zubů, nesmí nikdy zachovat agresivně, jinak je z výstavy vyloučen.

Poslední, ale velice důležitý bod, jsou zdravotní zkoušky nutné k uchovnění. Zlatý retrívr, stejně jako ostatní velká plemena psů, trpí dědičnými onemocněními kloubů, mezi které mimo jiné patří DKK a DLK . V Čechách je zatím povinné jen vyšetření na DKK. Z chovu jsou vyloučeni jedinci se střední a těžkou dysplazií. Zodpovědní chovatelé si nechávají udělat i nepovinné vyšetření na DLK a vyšetření očí na dědičná oční onemocnění. I ten kdo chce pejska jen jako kamaráda na mazlení, chce mít pejska zdravého. Ani u štěňátka s PP není nikdy 100% jistota, že se mu tato onemocnění vyhnou, ale tato rizika jsou u něj omezena zodpovědným výběrem rodičů na minimum.

PP vás k ničemu nezavazuje, jestli budete chodit na výstavy, nebo připravovat svého psa na zkoušky je čistě Vaše věc a nikdo Vás k tomu nenutí. PP vám garantuje původ Vašeho pejska a to, že jeho předkové splnili exteriérové, povahové a zdravotní podmínky pro zařazení do chovu. Umožní Vám v případě zájmu účast na výstavách a loveckých zkouškách.

Rozdíl v pořizovací ceně štěňátka s PP a bez PP je jen malým zlomečkem toho, co Vás bude štěňátko v budoucnosti stát na krmení, vetrinární péči atd. Dobře si tedy rozmyslete, jestli šetříte na správném místě!

Potomek od Arca
(Barborka z Kotárských Luk)

Nejčastější "důvody" proč štěně nemá PP:

Jako varování tady budu psát jen o případech, kdy rodiče PP mají, ale jejich štěňátka ne. Bohužel se s obdobnými případy setkávám ve své ordinaci velmi často.

Jeden z častých "argumentů" proč štěně nemá PP je, že vrh byl příliš početný a tohle štěně už PP nemohlo dostat. Je to lež, u retrívrů není nijak omezen počet štěňat ve vrhu a všechna narozená štěňata uchovněných rodičů dostanou PP.

Z nejčastějších důvodů neuchovnění uvádějí "chovatelé" , že nemají rádi výstavy a nemají čas psa připravit na OVVR. Výstavy na uchovnění jsou potřeba pouze 2 a co si myslet o chovateli, který není ochoten obětovat pouhé dva víkendy pro svého psa? Zkoušky OVVR mají prokázat vrozené vlohy a je k nim zapotřebí pouze základní výcvik, který by měl absolvovat úplně každý pes. Stačí aby se mu chovatel trochu věnoval a naučil ho poslušnosti. Opět se jedná o to, věnovat svůj čas psovi, kterého výcvik baví a má z práce radost.

Ve skutečnosti jsou nejčastější příčinou neuchovnění střední nebo silná DKK, jejíž dědičnost je jasně prokázána. Rodiče s dysplazií mají 75% pravděpodobnost, že jejich potomci budou stejně postižení.

Dalšími příčinami neuchovnění jsou povahové vady - agresivita nebo bázlivost, které jsou také ve velké míře přenášeny na potomky, nebo hrubé vady exteriéru. Mezi ty patří například kryptorchismus nebo vadný skus.

MVDr. Libuše Štorková, CHS Brdské Zlato


[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 2] 1 2 3 4 5
Známkuj jako ve škole.
| Vložil: Majka | Vydáno: 21. 09. 2006 | 4017 přečtení | Informační e-mail | Vytisknout článek
| Zdroj: CHS Brdské Zlato
Rubriky
Kdo je to?
Neznáme tě, přihlaš se
Genetická vyšetření
DM - Degenerative Myelopathy
Žádost o genetický test na DM s certifikátem můžete zaslat diagnostické laboratoři SEVARON, který jej podstoupí LABOKLINu. Vyplníte "Žádanku" a spolu se vzorkem krve do EDTA zkumavky + kopie PP zašlete v bublinkové obálce zásilkou EMS na adresu : SEVARON PORADENSTVÍ, s.r.o., Palackého třída 163a, 612 00 BRNO. Pokud žádate certifikát - je nutno poznačit na žádance poznámku "+ certifikát". Cena testu asi 1700,- (viz.ceník) + 150,- za certifikát, který vystaví LABOKLIN. Případné informace získáte na čísle SEVARON, s.r.o. : telefon-kancelář: 541 426 376.

Testování psů na PRA/PRCD - oční onemocnění psů - nNa provedený test Vám laboratoř vystaví oficiální zprávu o výsledku zkoušky. Zpráva má veškeré náležitosti podle ISO17025 a řídí se doporučeními české genetické společnosti. Bližší informace naleznete na http://www.prcdtest.com/sk/

LABOKLIN.de - Vyšetření prdc-PRA u tollerů a DM - Degenerative Myelopathy je možné již udělat i v Německu!!

DNATEST.cz - Certifikovaná laboratoř - všechny testy DNA zvířat jsou prováděny výhradně v ISO certifikované laboratoři.
Galerie
psí soustředění - 9
heej,to je moje posteel
zobrazení: 2412
Spřátelené weby

Design by IvaShow © 2012 Copyright Toller.cz Marie Bušinová. Nova Scotia Duck Tolling Retriever. Všechna práva vyhrazena.
Za články vkládané našimi přispěvateli neneseme zodpovědnost a tyto jsou vkládány bez ověření autora. Zdroj nemusí být tedy nutně autorem článku.

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS (281).

Vyměňte Internet Explorer za skutečný prohlíľeč Získejte Firefox! Web site powered by phpRS PHP Scripting Language VertrigoServ - FreeWare webové prostředí