Hlavní menu
Narozeniny
24.01. Iler z Vlčích luk (Lerry)
01.02. Olivie Rudolfovská skála  
Kalendář
<<  Leden  >>
PoÚtStČtSoNe
 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31    
 Dnes  «  Články  »  Akce 
Galerie
Bastík, Didinka a Olie - 1
Společné občerstvení :)
zobrazení: 1601
Inzerce
4.11.2018 - BlEVVtaCrirYqtkuNAE
Poptávka (Ostatní)
Sorry, I'm busy at the moment ht...
4.11.2018 - BlEVVtaCrirYqtkuNAE
Poptávka (Ostatní)
I want to make a withdrawal http...
4.11.2018 - BlEVVtaCrirYqtkuNAE
Poptávka (Ostatní)
real beauty page http://blog.cilek....
4.11.2018 - BlEVVtaCrirYqtkuNAE
Poptávka (Ostatní)
What's the last date I can post...
4.11.2018 - BlEVVtaCrirYqtkuNAE
Poptávka (Ostatní)
Will I be paid weekly or monthly...
Podporujeme
Retriever Klub CZ
Retrívři v nouzi
Nalezenci.cz - naděje pro všechny miláčky
Olomoucký útulek - podpořte nás
Kontakt

pište, pište...
Náměty, příběhy, články zasílejte na tuto
kontaktní adresu.
(přílohy zasílejte do max. velikosti cca 2.5Mb)

TOP LIST
Pozvánka na Forum o plemeni Nova Scotia Duck Tolling Retriever
K zamyšlení...
Viděl jsem psy a kočky za mřížemi v útulku. Odpad lidské společnosti.
Viděl jsem v jejich očích lásku a naději, hrůzu, zklamání a smutek. A moc jsem se zlobil. „Bože“, řekl jsem „to je strašné! Proč nic neuděláš?“
Bůh okamžik mlčel a potom tiše odpověděl: „Už jsem něco udělal - stvořil jsem tebe člověče.“

Povídání o Nelince...

Nelinka je náš první "opravdickej" pes a tak jsme na začátku nakoupili obrovské množství příruček a knížek a hltali na internetu všechny informace o výcviku, jenom abychom z toho našeho štěněte vychovali toho nejideálnějšího a nejposlušnějšího psa. Trvalo nám poměrně dlouho, než jsme pochopili, že každý pes je originál a přístup musí být hodně individuální podle skutečné povahy, kdežto my jsme se snažili odstraňovat všechny skutečné i domnělé "vady" najednou a pěkně podle příručky. Musím přiznat, že Nelinka s námi měla v tomto období úžasnou trpělivost, všechny naše výchovné pokusy přestála bez úhony a svojí ochotou učit se a poslouchat nás dodnes udivuje.

Co se týká povahových rysů , je klidná a mírná jako beránek. S nadšením provádí jakékoli povely, poslouchá s přehledem celou rodinu a pokud tam nejsem tak i kamarády a známé které zná. Za nějakou tu dobrotu by snad byla ochotná i létat. Tím jsem se pomalu dostal k její největší slabině a tou je sežrat všechno co jde a někdy snad i to co nejde. Venku se krmí šiškami, klackama a trávou asi "natruc", aby ukázala že má pořád hlad a skutečně sní jakékoli množství zeleniny, ovoce, ale taky ředkvičky, křen, citrón, hořčici... Občas se jí venku dostane do tlamy něco... eee... ale tady naštěstí reaguje na povel a okamžitě to plive ven.

Lovecký instinkt se omezuje na "chleba se salámem", který uloví na vycházce kolem školy, když ho tam děti odhodili, aby je maminky nehubovali za nedojedenou svačinu. Jejími nejlepšími kamarády jsou osmáci degu, které po sobě nechá s klidem běhat a když do ní na vycházce jednou narazil střečkující zajíc, upřímě se vyděsila co to na ní "zaútočilo" za zvíře. Byl jsem strašně pyšnej na naše první "stopování", když jsem Nelince utekl do lesa a viděl jí běžet s čumákem na stopě měl jsem z toho ohromnou radost. No tedy jenom do doby, než mě Majka napsala, že stopu vůdce najde i "pes blbec" :o))

Všichni pejskaři jsou na mazlení - kdo nemá psa je krajně podezřelej! Nikdy se nenechá napoprvé pohladit od někoho, kdo s sebou nemá psa a pokud se trochu sešeří, hlasitým vytím oznamuje každému, že ho vidí a že jí nepřekvapí.

Pravou "retrívří" povahu projeví nejvíc u vody, tu miluje nadevše a pokud jí nechci dovolit tam vlítnout kňučí tak, že se to nedá vydržet.

Všichni známí se nám smějou, když stavíme dům a já mám v projektu zakreslenou koupelnu pro psa, v obýváku místo pro psa, na zahradě bazén pro psa, ale pro nás je to prostě tak, že tahle zrzavá potvora patří do rodiny.

Štěpán Kallup


| Vložil: Majka | Vydáno: 05. 10. 2006 | 3597 přečtení | Informační e-mail | Vytisknout článek
Rubriky
Kdo je to?
Neznáme tě, přihlaš se
Genetická vyšetření
DM - Degenerative Myelopathy
Žádost o genetický test na DM s certifikátem můžete zaslat diagnostické laboratoři SEVARON, který jej podstoupí LABOKLINu. Vyplníte "Žádanku" a spolu se vzorkem krve do EDTA zkumavky + kopie PP zašlete v bublinkové obálce zásilkou EMS na adresu : SEVARON PORADENSTVÍ, s.r.o., Palackého třída 163a, 612 00 BRNO. Pokud žádate certifikát - je nutno poznačit na žádance poznámku "+ certifikát". Cena testu asi 1700,- (viz.ceník) + 150,- za certifikát, který vystaví LABOKLIN. Případné informace získáte na čísle SEVARON, s.r.o. : telefon-kancelář: 541 426 376.

Testování psů na PRA/PRCD - oční onemocnění psů - nNa provedený test Vám laboratoř vystaví oficiální zprávu o výsledku zkoušky. Zpráva má veškeré náležitosti podle ISO17025 a řídí se doporučeními české genetické společnosti. Bližší informace naleznete na http://www.prcdtest.com/sk/

LABOKLIN.de - Vyšetření prdc-PRA u tollerů a DM - Degenerative Myelopathy je možné již udělat i v Německu!!

DNATEST.cz - Certifikovaná laboratoř - všechny testy DNA zvířat jsou prováděny výhradně v ISO certifikované laboratoři.
Galerie
kámošky z chlupy

zobrazení: 2266
Spřátelené weby

Design by IvaShow © 2012 Copyright Toller.cz Marie Bušinová. Nova Scotia Duck Tolling Retriever. Všechna práva vyhrazena.
Za články vkládané našimi přispěvateli neneseme zodpovědnost a tyto jsou vkládány bez ověření autora. Zdroj nemusí být tedy nutně autorem článku.

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS (281).

Vyměňte Internet Explorer za skutečný prohlíľeč Získejte Firefox! Web site powered by phpRS PHP Scripting Language VertrigoServ - FreeWare webové prostředí