Pozvánka na Forum o plemeni Nova Scotia Duck Tolling Retriever
K zamyšlení...
Viděl jsem psy a kočky za mřížemi v útulku. Odpad lidské společnosti.
Viděl jsem v jejich očích lásku a naději, hrůzu, zklamání a smutek. A moc jsem se zlobil. „Bože“, řekl jsem „to je strašné! Proč nic neuděláš?“
Bůh okamžik mlčel a potom tiše odpověděl: „Už jsem něco udělal - stvořil jsem tebe člověče.“

O Molly

Jako prvního psa jsem si pořídila křížence, kterého jsem si koupila za vysvědčení za 50kč od kamarádky. Chodila jsem tenkrát do čtvrté třídy a rodiče mi to povolili jen se souhlasem, že přes prázdniny s ní budu u babičky, ale pak tam zůstane.
Bydleli jsme v bytě (asi 250km od babičky) a rodiče i přes mé věčné nářky a sliby nechtěli o psovi v bytě ani slyšet. A tak jsem konečně „získala“ svého prvního psa. Nicméně po prázdninách malý černý psík (jak ji nazval děda) zůstala opravdu u babičky.

Za čtyři roky jsme se ale k babičce přestěhovali i my. Ale už to nebylo ono, Dášenka byla řádně rozmazlená a ovlivněna výchovou prarodičů.
A tak jsem opět začala toužit po svém pejskovi. Toho jsem si tedy pořídila až jsem ukončila střední školu a začala si vydělávat.

A jak to všechno začalo…???

Při prvním rozhodování jsem se zhlídla v retrívrech. Obdivoval jsem jejich přátelskou povahu i eleganci. Obzvláště se mi zalíbili zlaťáci. Jediné co mě trošičku odrazovalo, byla jejich velikost a hmotnost. Všichni známí o mém plánu a snu věděli, a tak jsem dostala od kamarádky na narozeniny knížku od pana Kubeše o retrívrech. A tam jsem uviděla cosi, co vypadalo jako zlaťák , ale bylo to úžasně zrzavé.
S chutí jsem zhltala všechny stránky, které se týkaly tohoto plemene s názvem Nova Scotia Duck Tolling retriever. Postupně jsem si začala zjišťovat, že těchto fešáků je v naší republice jako šafránu. A tak jsem si začala všímat veškeré inzerce na psy a marně v nich hledala nabídku na tato skvostná štěňátka. Jako rasa mi vyhovovala ve všech parametrech. I co se týče váhy a výšky!

Zase jsem stála ráno u stánku s novinami a nedočkavě čekala na nové číslo časopisu „Svět psů“. Již s malou nadějí jsem rychle nalistovala inzerci a našla tam nabídku na zrzouny. Byla jsem velmi šťastná. Doma, po řádné konzultaci, jsem zavolala na ten inzerát. Ozvala se mi paní Kudrnáčová a řekla mi, že má již poslední fenečku na prodej. To bylo ideální, protože jsem fenku chtěla. A tak jsem se 22. září 2002 rozjela pro své trošičku odrostlé mimino. Paní chovatelka ji dala jméno Dismay Toller Bryvilsár. Ale pro nás je to Molly, Molinka a někdy Molina :-).

Jsem strašně ráda, že jsem se tenkrát rozhodla pro toto plemeno a již bych neměnila. I když jsem si tenkrát Dismay s roztomilým a vyplašeným pohledem brala jen jako domácího mazlíčka, absolvovala jsem s ní přesto několik výstav, složila jsem s ní i zkoušky pro uchovnění a dnes je to již zasloužilá matka po druhém (a posledním) vrhu s nádhernými a šikovnými zrzavými potomky!

Barbora Pintěová


[Akt. známka: 1,40 / Počet hlasů: 5] 1 2 3 4 5
Známkuj jako ve škole.
| Vložil: Majka | Vydáno: 05. 10. 2006 | 3528 přečtení | Informační e-mail | Vytisknout článek
| Zdroj: Barbora Pintěová
Rubriky
Kdo je to?
Neznáme tě, přihlaš se
Genetická vyšetření
DM - Degenerative Myelopathy
Žádost o genetický test na DM s certifikátem můžete zaslat diagnostické laboratoři SEVARON, který jej podstoupí LABOKLINu. Vyplníte "Žádanku" a spolu se vzorkem krve do EDTA zkumavky + kopie PP zašlete v bublinkové obálce zásilkou EMS na adresu : SEVARON PORADENSTVÍ, s.r.o., Palackého třída 163a, 612 00 BRNO. Pokud žádate certifikát - je nutno poznačit na žádance poznámku "+ certifikát". Cena testu asi 1700,- (viz.ceník) + 150,- za certifikát, který vystaví LABOKLIN. Případné informace získáte na čísle SEVARON, s.r.o. : telefon-kancelář: 541 426 376.

Testování psů na PRA/PRCD - oční onemocnění psů - nNa provedený test Vám laboratoř vystaví oficiální zprávu o výsledku zkoušky. Zpráva má veškeré náležitosti podle ISO17025 a řídí se doporučeními české genetické společnosti. Bližší informace naleznete na http://www.prcdtest.com/sk/

LABOKLIN.de - Vyšetření prdc-PRA u tollerů a DM - Degenerative Myelopathy je možné již udělat i v Německu!!

DNATEST.cz - Certifikovaná laboratoř - všechny testy DNA zvířat jsou prováděny výhradně v ISO certifikované laboratoři.
Galerie
Adík - 4
Adíik
zobrazení: 1633
Spřátelené weby

Design by IvaShow © 2012 Copyright Toller.cz Marie Bušinová. Nova Scotia Duck Tolling Retriever. Všechna práva vyhrazena.
Za články vkládané našimi přispěvateli neneseme zodpovědnost a tyto jsou vkládány bez ověření autora. Zdroj nemusí být tedy nutně autorem článku.

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS (281).

Vyměňte Internet Explorer za skutečný prohlíľeč Získejte Firefox! Web site powered by phpRS PHP Scripting Language VertrigoServ - FreeWare webové prostředí