Hlavní menu
Kalendář
<<  Říjen  >>
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31     
 Dnes  «  Články  »  Akce 
Galerie
První poháry - MVP ČB 24.10.09 - 1
První poháry
zobrazení: 1663
Inzerce
Podporujeme
Retriever Klub CZ
Retrívři v nouzi
Nalezenci.cz - naděje pro všechny miláčky
Olomoucký útulek - podpořte nás
Kontakt

pište, pište...
Náměty, příběhy, články zasílejte na tuto
kontaktní adresu.
(přílohy zasílejte do max. velikosti cca 2.5Mb)

TOP LIST
Pozvánka na Forum o plemeni Nova Scotia Duck Tolling Retriever
K zamyšlení...
Viděl jsem psy a kočky za mřížemi v útulku. Odpad lidské společnosti.
Viděl jsem v jejich očích lásku a naději, hrůzu, zklamání a smutek. A moc jsem se zlobil. „Bože“, řekl jsem „to je strašné! Proč nic neuděláš?“
Bůh okamžik mlčel a potom tiše odpověděl: „Už jsem něco udělal - stvořil jsem tebe člověče.“

O Barušce...

Loni touto dobou mi během tří dnů oslepla tehdy šestiletá fenka čínského chocholatého psíka Ela. Po operaci došlo k otoku rohovky a vůbec... doteď to nestojí za moc, Ela je prakticky slepá.. V červnu téhož roku jsem šla s druhou fenkou, Viktorkou, na banální zákrok. Říkala jsem si, že nebudu hysterická a nepojedu na veterinu na řízenou narkózu, že to zvládne naše paní doktorka. Fenku jsem načesala, předala a po dvaceti minutách mi paní doktorka volala, že je jí hrozně líto, ale fenka narkózu nepřežila.

Byl to děs, na začátku léta jsem měla místo dvou zdravých psů jednoho slepého. V té době jsem dostala nabídku na dost náročnou práci, dělat výtvarnou výpravu k filmu Alma (jde o slepnoucí dívku, která si pořídí vodícího psa ALMU) a byla jsem tomu nesmírně ráda, jinak bych se asi utrápila.

Asi za týden jsem začala šmejdit po internetu, co si pořídíme nového, Ela byla vystresovaná, nevylízala z košíku, vůbec neštěkala a navíc potřebovala vodícího psa. Přizvala jsem si k tomu paní doktorku z kliniky Jaggy a majitelku místní školy pro psy, vybírala různá plemena a ony mi to vždy zatrhly. Asi za tři týdny jsem uviděla obrázek zrzečka a okamžitě mi bylo jasné, že to je to pravé. Měla jsem i neuvěřitelné štěstí, že paní Matušková měla poslední volnou fenečku, původně si ji chtěla nechat pro sebe, ale já ji umluvila a ona mi ji nechala. S nevěřícím úžasem jsem zjistila, že maminka Báry se jmenuje ALMA. Asi to tak všechno mělo být.

Taky Viktorka umřela 7.6. asi ve čtvrt na 4 a moji kamarádi, aniž bychom to tak naplánovali, mi Barušku dovezli přesně o měsíc později - 7.7. asi ve čtvrt na 4...

Dnes je Barušce 10 měsíců, dělá nám jenom radost, je neuvěřitelně poslušná a milá.
A na obojku nosí rolničku a Elinka za ní čile běhá - díky za to..

Jára


| Vložil: Majka | Vydáno: 08. 03. 2010 | 3509 přečtení | Informační e-mail | Vytisknout článek
Rubriky
Kdo je to?
Neznáme tě, přihlaš se
Genetická vyšetření
DM - Degenerative Myelopathy
Žádost o genetický test na DM s certifikátem můžete zaslat diagnostické laboratoři SEVARON, který jej podstoupí LABOKLINu. Vyplníte "Žádanku" a spolu se vzorkem krve do EDTA zkumavky + kopie PP zašlete v bublinkové obálce zásilkou EMS na adresu : SEVARON PORADENSTVÍ, s.r.o., Palackého třída 163a, 612 00 BRNO. Pokud žádate certifikát - je nutno poznačit na žádance poznámku "+ certifikát". Cena testu asi 1700,- (viz.ceník) + 150,- za certifikát, který vystaví LABOKLIN. Případné informace získáte na čísle SEVARON, s.r.o. : telefon-kancelář: 541 426 376.

Testování psů na PRA/PRCD - oční onemocnění psů - nNa provedený test Vám laboratoř vystaví oficiální zprávu o výsledku zkoušky. Zpráva má veškeré náležitosti podle ISO17025 a řídí se doporučeními české genetické společnosti. Bližší informace naleznete na http://www.prcdtest.com/sk/

LABOKLIN.de - Vyšetření prdc-PRA u tollerů a DM - Degenerative Myelopathy je možné již udělat i v Německu!!

DNATEST.cz - Certifikovaná laboratoř - všechny testy DNA zvířat jsou prováděny výhradně v ISO certifikované laboratoři.
Galerie
na trávníku - 3
srpen 2009
zobrazení: 1634
Spřátelené weby

Design by IvaShow © 2012 Copyright Toller.cz Marie Bušinová. Nova Scotia Duck Tolling Retriever. Všechna práva vyhrazena.
Za články vkládané našimi přispěvateli neneseme zodpovědnost a tyto jsou vkládány bez ověření autora. Zdroj nemusí být tedy nutně autorem článku.

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS (281).

Vyměňte Internet Explorer za skutečný prohlíľeč Získejte Firefox! Web site powered by phpRS PHP Scripting Language VertrigoServ - FreeWare webové prostředí