Hlavní menu
Narozeniny
24.01. Iler z Vlčích luk (Lerry)
01.02. Olivie Rudolfovská skála  
Kalendář
<<  Leden  >>
PoÚtStČtSoNe
 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31    
 Dnes  «  Články  »  Akce 
Galerie
Bastík, Didinka a Olie - 9
Láska až za hrob..
zobrazení: 1734
Inzerce
4.11.2018 - BlEVVtaCrirYqtkuNAE
Poptávka (Ostatní)
Sorry, I'm busy at the moment ht...
4.11.2018 - BlEVVtaCrirYqtkuNAE
Poptávka (Ostatní)
I want to make a withdrawal http...
4.11.2018 - BlEVVtaCrirYqtkuNAE
Poptávka (Ostatní)
real beauty page http://blog.cilek....
4.11.2018 - BlEVVtaCrirYqtkuNAE
Poptávka (Ostatní)
What's the last date I can post...
4.11.2018 - BlEVVtaCrirYqtkuNAE
Poptávka (Ostatní)
Will I be paid weekly or monthly...
Podporujeme
Retriever Klub CZ
Retrívři v nouzi
Nalezenci.cz - naděje pro všechny miláčky
Olomoucký útulek - podpořte nás
Kontakt

pište, pište...
Náměty, příběhy, články zasílejte na tuto
kontaktní adresu.
(přílohy zasílejte do max. velikosti cca 2.5Mb)

TOP LIST
Pozvánka na Forum o plemeni Nova Scotia Duck Tolling Retriever
K zamyšlení...
Viděl jsem psy a kočky za mřížemi v útulku. Odpad lidské společnosti.
Viděl jsem v jejich očích lásku a naději, hrůzu, zklamání a smutek. A moc jsem se zlobil. „Bože“, řekl jsem „to je strašné! Proč nic neuděláš?“
Bůh okamžik mlčel a potom tiše odpověděl: „Už jsem něco udělal - stvořil jsem tebe člověče.“

Má první psí výstava

Když jsem si odvážela zrzavou kuličku od chovatelky, byla jsem spokojená, jakého mám pěkného domácího mazlíčka. Vůbec jsem neřešila, jestli bude Molly v budoucnu pěkná na výstavu vhodná fenka. Byla jsem i ráda, když mi chovatelka potvrdila, že se psem s PP nejsem povinna absolvovat určitý počet výstav (jak jsem si to původně myslela).

Ale…neubránila jsem se tomu…..

Znáte to - máte známý, ti na výstavy chodí, a tak si jednoho dne začnete říkat - no, když mám toho psa s PP, tak bych jednou, ale opravdu jen jednou mohla jít s nimi...
A tak jsem se přihlásila na mou první výstavu do Brna. Molly byla rok stará takže plna elánu a v nejlepší kondici.

Do auta jsem si naskládala, co nejvíc lidí, co to šlo. Říkala jsem si, já se budu zabývat pouze psem, co kdyby mi jí tak chtěl některý jiný napadnout. Dále jsem potřebovala kupce na lístky a takový nosič židlí a věcí taky není k zahození :o).

A tak jsem dorazili ke kruhu, kde jsem měla Molly vystavovat. To čekání nás začalo ubíjet. Bylo před námi strašně moc labradorů. Ale nakonec jsme se dočkali.
Zavolali nás do kruhu. Musím zpětně uznat, že Molly byla opravdu suprová, poběhávali jsme si v kruhu, Molly stále ocas nahoře, no jak modelka :o). Potom nás pan rozhodčí zastavil. Začal se radit s ostatními a já jen zaslechla „teď o CAJC“, začala jsem s Molly ustupovat na kraj okruhu, ale pan rozhodčí byl trpělivý, a tak mi řekl, tak pojďte. Aha, pochopila jsem, že máme jít zpátky do kruhu. Zase nás zastavil. Pogratuloval. A řekl, teď půjde o BOB. Asi jsem nějak to „o“ přeslechla a pěkně jsem si vyšla z kruhu, šťastná, že se Molly líbila. To už asi pan rozhodčí zjistil, že jsem trochu mimo a zavolal na mě důrazně, vy pojďte taky. Vrátila jsem se nicméně jsem si říkal, proč volal „Boba“, když chce nás? Nakonec jsme toho „Boba“ vyhráli taky my, ještě mi pan rozhodčí řekl, ať počkáme na odpoledne, že může získat titul nejlepší pes výstavy. No ale my jsme si řekli, že kdyžtak počkáme jindy, že už se nám nechce.

Bohužel jindy jsem tuto nabídku nedostali. Byla to naše nejúspěšnější výstava, vyhráli jsme i pohár Střední a východní Evropy, který bych tam ovšem také nechala nebýt tam naší chovatelky paní Kudrnáčové… :o)

Potom jsme absolvovali dalších asi 10 výstav a v titulech jsme již znalí!

Barbora Pintěová


[Akt. známka: 1,40 / Počet hlasů: 5] 1 2 3 4 5
Známkuj jako ve škole.
| Vložil: Majka | Vydáno: 27. 10. 2006 | 3666 přečtení | Informační e-mail | Vytisknout článek
Rubriky
Kdo je to?
Neznáme tě, přihlaš se
Genetická vyšetření
DM - Degenerative Myelopathy
Žádost o genetický test na DM s certifikátem můžete zaslat diagnostické laboratoři SEVARON, který jej podstoupí LABOKLINu. Vyplníte "Žádanku" a spolu se vzorkem krve do EDTA zkumavky + kopie PP zašlete v bublinkové obálce zásilkou EMS na adresu : SEVARON PORADENSTVÍ, s.r.o., Palackého třída 163a, 612 00 BRNO. Pokud žádate certifikát - je nutno poznačit na žádance poznámku "+ certifikát". Cena testu asi 1700,- (viz.ceník) + 150,- za certifikát, který vystaví LABOKLIN. Případné informace získáte na čísle SEVARON, s.r.o. : telefon-kancelář: 541 426 376.

Testování psů na PRA/PRCD - oční onemocnění psů - nNa provedený test Vám laboratoř vystaví oficiální zprávu o výsledku zkoušky. Zpráva má veškeré náležitosti podle ISO17025 a řídí se doporučeními české genetické společnosti. Bližší informace naleznete na http://www.prcdtest.com/sk/

LABOKLIN.de - Vyšetření prdc-PRA u tollerů a DM - Degenerative Myelopathy je možné již udělat i v Německu!!

DNATEST.cz - Certifikovaná laboratoř - všechny testy DNA zvířat jsou prováděny výhradně v ISO certifikované laboratoři.
Galerie
Adík - 3
Adíik
zobrazení: 1759
Spřátelené weby

Design by IvaShow © 2012 Copyright Toller.cz Marie Bušinová. Nova Scotia Duck Tolling Retriever. Všechna práva vyhrazena.
Za články vkládané našimi přispěvateli neneseme zodpovědnost a tyto jsou vkládány bez ověření autora. Zdroj nemusí být tedy nutně autorem článku.

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS (281).

Vyměňte Internet Explorer za skutečný prohlíľeč Získejte Firefox! Web site powered by phpRS PHP Scripting Language VertrigoServ - FreeWare webové prostředí