Hlavní menu
Narozeniny
24.01. Iler z Vlčích luk (Lerry)
01.02. Olivie Rudolfovská skála  
Kalendář
<<  Leden  >>
PoÚtStČtSoNe
 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31    
 Dnes  «  Články  »  Akce 
Galerie
nejoblíbenější hračka - aportovací míček :)
už ho nesu zpět
zobrazení: 1878
Inzerce
4.11.2018 - BlEVVtaCrirYqtkuNAE
Poptávka (Ostatní)
Sorry, I'm busy at the moment ht...
4.11.2018 - BlEVVtaCrirYqtkuNAE
Poptávka (Ostatní)
I want to make a withdrawal http...
4.11.2018 - BlEVVtaCrirYqtkuNAE
Poptávka (Ostatní)
real beauty page http://blog.cilek....
4.11.2018 - BlEVVtaCrirYqtkuNAE
Poptávka (Ostatní)
What's the last date I can post...
4.11.2018 - BlEVVtaCrirYqtkuNAE
Poptávka (Ostatní)
Will I be paid weekly or monthly...
Podporujeme
Retriever Klub CZ
Retrívři v nouzi
Nalezenci.cz - naděje pro všechny miláčky
Olomoucký útulek - podpořte nás
Kontakt

pište, pište...
Náměty, příběhy, články zasílejte na tuto
kontaktní adresu.
(přílohy zasílejte do max. velikosti cca 2.5Mb)

TOP LIST
Pozvánka na Forum o plemeni Nova Scotia Duck Tolling Retriever
K zamyšlení...
Viděl jsem psy a kočky za mřížemi v útulku. Odpad lidské společnosti.
Viděl jsem v jejich očích lásku a naději, hrůzu, zklamání a smutek. A moc jsem se zlobil. „Bože“, řekl jsem „to je strašné! Proč nic neuděláš?“
Bůh okamžik mlčel a potom tiše odpověděl: „Už jsem něco udělal - stvořil jsem tebe člověče.“

Alfík na zkouškách...

Alf, Alfík,Alfíno Alfons, ale také pěkný hormon. :)

Pod nátlakem Majky a kdo ví o čem mluvím se nediví jsem se rozhodl napsat pár řádku o Alfovi.

V loni jsme na závodech dosáhli několika pěkných výsledků ovšem letošní sezóna nám zatím vychází nad očekávání dobře. První dva závody Podorlické ligy a hned dva veliké úspěchy. Po několika odchodech ze cvičáku , kde cvičily háravky a Alf byl absolutně neovladatelný, kdy jsem po něm hodil dřevěnou aportovací činku ze vzteku jsem takové výsledky nečekal . První závod v České Třebové v kategorii BH 2. místo. BH – je poslušnost podle mezinárodního zkušebního řádu a znamená to doprovodný pes. Zkouška nebo závod je téměř bez povelů a pejsek Vás musí stále sledovat a být ve střehu. Na plac jsme šli jako první Alf šel naprosto úžasně až na několik drobností odcvičil bez chyby. Za odměnu dostal páreček. Druhý závod v Ústí nad Orlici jsem cvičili poslušnost ZZO. Měl jsem trochu strach , na plac jsme šli po 11 hod, bylo celkem teplo očekával jsem , že se Alf potáhne opak byl pravdou. Dostal 57 bodů ze 60 možných. Porazila nás goldenka ta dostala 60 bodů. Ovčouny a ostatní plemena jsme zašlapali do země. :)

Teprve teď oceňuji temperament a živelnost tollerů. Když mi lidi po závodech chodí gratulovat a říkají pěkná živá temperamentní poslušnost zahřeje to na dušičce a zapomenu na to jak chodí Alf na cvičáku po zadu, aby viděl svoje favoritky nebo jak zpívá hodinu v kuse, když mu nějaká čubička voní.

Letos jsme začali cvičit obedience jsou to nové prvky a cviky pro pejsky. Myslím, že každý si tam to svoje od aportů přes vyhledávání předmětů a zase poslušnost ovšem bez vodítka. Udržet pozornost pejska je opravdový oříšek a pokud nemáte po kapsách spoustu piškotů tak se do toho nepouštějte. :)
Toller je naprosto úžasné a univerzální plemeno pro tento druh výcviku, vlastně kromě obrany asi opravdu pro všechno. Alf miluje stopy, hlavně když je na konci miska plná dobrot, dcera Dominika chodila cvičit agillity teď jsme přidali obedience a mít více volného času tak se vrhneme do záchranářského výcviku a dalších aktivit.

Rada na konec: Nudíš se???? Nekupuj medvídka mívala, ale tollera!!!!!!!!!

Martin Glaser


| Vložil: Majka | Vydáno: 25. 05. 2008 | 4189 přečtení | Informační e-mail | Vytisknout článek
Rubriky
Kdo je to?
Neznáme tě, přihlaš se
Genetická vyšetření
DM - Degenerative Myelopathy
Žádost o genetický test na DM s certifikátem můžete zaslat diagnostické laboratoři SEVARON, který jej podstoupí LABOKLINu. Vyplníte "Žádanku" a spolu se vzorkem krve do EDTA zkumavky + kopie PP zašlete v bublinkové obálce zásilkou EMS na adresu : SEVARON PORADENSTVÍ, s.r.o., Palackého třída 163a, 612 00 BRNO. Pokud žádate certifikát - je nutno poznačit na žádance poznámku "+ certifikát". Cena testu asi 1700,- (viz.ceník) + 150,- za certifikát, který vystaví LABOKLIN. Případné informace získáte na čísle SEVARON, s.r.o. : telefon-kancelář: 541 426 376.

Testování psů na PRA/PRCD - oční onemocnění psů - nNa provedený test Vám laboratoř vystaví oficiální zprávu o výsledku zkoušky. Zpráva má veškeré náležitosti podle ISO17025 a řídí se doporučeními české genetické společnosti. Bližší informace naleznete na http://www.prcdtest.com/sk/

LABOKLIN.de - Vyšetření prdc-PRA u tollerů a DM - Degenerative Myelopathy je možné již udělat i v Německu!!

DNATEST.cz - Certifikovaná laboratoř - všechny testy DNA zvířat jsou prováděny výhradně v ISO certifikované laboratoři.
Galerie
endy
g
zobrazení: 1885
Spřátelené weby

Design by IvaShow © 2012 Copyright Toller.cz Marie Bušinová. Nova Scotia Duck Tolling Retriever. Všechna práva vyhrazena.
Za články vkládané našimi přispěvateli neneseme zodpovědnost a tyto jsou vkládány bez ověření autora. Zdroj nemusí být tedy nutně autorem článku.

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS (281).

Vyměňte Internet Explorer za skutečný prohlíľeč Získejte Firefox! Web site powered by phpRS PHP Scripting Language VertrigoServ - FreeWare webové prostředí