Hlavní menu
Narozeniny
24.01. Iler z Vlčích luk (Lerry)
01.02. Olivie Rudolfovská skála  
Kalendář
<<  Leden  >>
PoÚtStČtSoNe
 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31    
 Dnes  «  Články  »  Akce 
Galerie
Kdo to je?
Ten je ale velkej :-O
zobrazení: 2778
Inzerce
4.11.2018 - BlEVVtaCrirYqtkuNAE
Poptávka (Ostatní)
Sorry, I'm busy at the moment ht...
4.11.2018 - BlEVVtaCrirYqtkuNAE
Poptávka (Ostatní)
I want to make a withdrawal http...
4.11.2018 - BlEVVtaCrirYqtkuNAE
Poptávka (Ostatní)
real beauty page http://blog.cilek....
4.11.2018 - BlEVVtaCrirYqtkuNAE
Poptávka (Ostatní)
What's the last date I can post...
4.11.2018 - BlEVVtaCrirYqtkuNAE
Poptávka (Ostatní)
Will I be paid weekly or monthly...
Podporujeme
Retriever Klub CZ
Retrívři v nouzi
Nalezenci.cz - naděje pro všechny miláčky
Olomoucký útulek - podpořte nás
Kontakt

pište, pište...
Náměty, příběhy, články zasílejte na tuto
kontaktní adresu.
(přílohy zasílejte do max. velikosti cca 2.5Mb)

TOP LIST
Pozvánka na Forum o plemeni Nova Scotia Duck Tolling Retriever
K zamyšlení...
Viděl jsem psy a kočky za mřížemi v útulku. Odpad lidské společnosti.
Viděl jsem v jejich očích lásku a naději, hrůzu, zklamání a smutek. A moc jsem se zlobil. „Bože“, řekl jsem „to je strašné! Proč nic neuděláš?“
Bůh okamžik mlčel a potom tiše odpověděl: „Už jsem něco udělal - stvořil jsem tebe člověče.“

Alfík aneb práce pro radost...

Nedá mi to nenapsat pár řádků o Alfíkovi - celým jménem Alf z Kotárských luk.

Zrovna teď o víkendu jsem měla velikou radost, když mi jeho majitel napsal, že skončili na závodech pátí asi z 24 psů. A druhý den telefonát, že složili mezinárodní zkoušku záchranářského psa RH-E.

Alfík je bráška od Sidy - byl největší z vrhu a děsně ukňouraný. Všechna štěňata spokojeně spala a on šmejdil po pelechu a kvičel a kvičel - přitom bříško měl nacpané k prasknutí.
Jednoho dne jsem měla telefonát, zda jsou ještě nějaká volná štěňata - no zbýval už jen Alfík a tak se ta obluda chlupatá dostala do České Třebové. Jeho majitel Martin, velký sportovec a naprostý laik, co se chovu a výchovy psů týká z něj byl první měsíce tak trochu mimo. Alfík, coby správný toller milující vodu, vyhrabával ji z misky a způsoboval jim doma malou potopu. Občas překousal nějaké šňůry, lovil kocoura a nezřízeně se vrhal na malého Tomíka, který z něj měl ze začátku strach. Na dotazy typu co s tím jsem jen s úsměvem odpovídala, že chtěli vodního psa, tak ať vydrží, že ho to časem přejde, na kocoura, že si zvykne a s Tomáškem že se to taky srovná. Řešili jsme hodně problémů - Alfík je velký milovník, to má po tatínkovi :o), takže problémy na cvičáku - jakmile tam byla nějaká háravá fenka si určitě každý majitel psa dokáže představit. Dokázal prozpívat celou hodinu výcviku.

Martin ale vydržel, nedal se odradit počátečními neúspěchy a dnes jsou super dvojka. Z Alfíka vyrostl poslušný pes, docházejí na krásný cvičák, který v České Třebové mají a vede jej zkušená kynoložka paní Iveta Skalická (měla jsem možnost ten cvičák jednou navštívit a to tehdy, když jsme tam skládali FRP1 ze kterých jsme bohužel vyletěli :o) a opravdu se mi moc líbil).

Dnes je Alfík nejúspěšnější pes z tohoto vrhu. Má složených spoustu zkoušek a to ZOP, ZZO, OVVR, FPR-1 stopařská , FPR-2 stopařská, BH-doprovodný pes, RH-E a na další zkoušky se chystají.

Velkou zásluhu na tom má i paní Skalická, která je k těmto výkonům tlačí :o) no a hlavně Martin, který se dotlačit dá, protože zkoušku sice skládá pes, ale je jen na majiteli, zda je schopný potřebné věci psa naučit, protože není neschopných psů...

Chtěla bych tady a tímto jménem svým a myslím, že mohu mluvit i za Báru, Martinovi poděkovat za jeho starost o Alfa, za to, že mu připravil krásný domov, za to, že je to další šikovný toller, který je vidět nejen na výstavách, ale hlavně při práci.

Z výstav se člověk raduje, však vím o čem mluvím, ale na těchto úspěších nemá příliš zásluh. Pracovní úspěchy jsou pro mne daleko cennější a vím, že radost z každého takového je daleko větší, protože za ním stojí hodiny a hodiny práce a není to rozhodně zadarmo.
A přiznám se, že zrovna u nich jsem nevěřila, že by byli někdy schopni tohle všechno zvládat a jsem moc ráda, že jsem se tolik mýlila.

Majka Bušinová


| Vložil: Majka | Vydáno: 12. 11. 2007 | 3418 přečtení | Informační e-mail | Vytisknout článek
Rubriky
Kdo je to?
Neznáme tě, přihlaš se
Genetická vyšetření
DM - Degenerative Myelopathy
Žádost o genetický test na DM s certifikátem můžete zaslat diagnostické laboratoři SEVARON, který jej podstoupí LABOKLINu. Vyplníte "Žádanku" a spolu se vzorkem krve do EDTA zkumavky + kopie PP zašlete v bublinkové obálce zásilkou EMS na adresu : SEVARON PORADENSTVÍ, s.r.o., Palackého třída 163a, 612 00 BRNO. Pokud žádate certifikát - je nutno poznačit na žádance poznámku "+ certifikát". Cena testu asi 1700,- (viz.ceník) + 150,- za certifikát, který vystaví LABOKLIN. Případné informace získáte na čísle SEVARON, s.r.o. : telefon-kancelář: 541 426 376.

Testování psů na PRA/PRCD - oční onemocnění psů - nNa provedený test Vám laboratoř vystaví oficiální zprávu o výsledku zkoušky. Zpráva má veškeré náležitosti podle ISO17025 a řídí se doporučeními české genetické společnosti. Bližší informace naleznete na http://www.prcdtest.com/sk/

LABOKLIN.de - Vyšetření prdc-PRA u tollerů a DM - Degenerative Myelopathy je možné již udělat i v Německu!!

DNATEST.cz - Certifikovaná laboratoř - všechny testy DNA zvířat jsou prováděny výhradně v ISO certifikované laboratoři.
Galerie
fešanda ne? Tak jsem vaše?

zobrazení: 3076
Spřátelené weby

Design by IvaShow © 2012 Copyright Toller.cz Marie Bušinová. Nova Scotia Duck Tolling Retriever. Všechna práva vyhrazena.
Za články vkládané našimi přispěvateli neneseme zodpovědnost a tyto jsou vkládány bez ověření autora. Zdroj nemusí být tedy nutně autorem článku.

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS (281).

Vyměňte Internet Explorer za skutečný prohlíľeč Získejte Firefox! Web site powered by phpRS PHP Scripting Language VertrigoServ - FreeWare webové prostředí