Pozvánka na Forum o plemeni Nova Scotia Duck Tolling Retriever
K zamyšlení...
Viděl jsem psy a kočky za mřížemi v útulku. Odpad lidské společnosti.
Viděl jsem v jejich očích lásku a naději, hrůzu, zklamání a smutek. A moc jsem se zlobil. „Bože“, řekl jsem „to je strašné! Proč nic neuděláš?“
Bůh okamžik mlčel a potom tiše odpověděl: „Už jsem něco udělal - stvořil jsem tebe člověče.“

Životní a zdravotní pojištění pro psy Mazlíček

Česká pojišťovna přichází s novým školním rokem s novinkou v pojištění – životním a zdravotním pojištěním pro psy Mazlíček. Od 3. září mohou majitelé sjednávat pro své čtyřnohé kamarády nejen pojištění odpovědnosti, či pro případ uhynutí, ale také úhrady léčby jejich úrazů nebo onemocnění. Lze je uzavřít na přepážkách České pojišťovny i po telefonu.

"Při tvorbě tohoto produktu jsme vycházeli ze zkušeností z Velké Británie, Německa a hlavně Švédska, kde má pojištění zvířat více než stoletou tradici a kde je pro majitele zcela běžné mít pro svého domácího mazlíčka patřičné pojištění. Také podle průzkumu, který si Česká pojišťovna nechala zpracovat, jeví o tento produkt zájem více než polovina všech tuzemských chovatelů, kteří dohromady na veterinární léčbu svých psů ročně vynaloží neuvěřitelnou částku, bezmála miliardu korun," uvedl Václav Vilhelm, produktový manažer zemědělského pojištění České pojišťovny.

Pojištění psů Mazlíček zahrnuje tři typy produktů – na léčení úrazu nebo nemoci, pro případ uhynutí nebo utracení a v neposlední řadě pojištění odpovědnosti za škody, které by zvíře způsobilo třetím osobám. Těžiště produktu, který je ve svých kombinacích i limitech plnění maximálně variabilní, představuje novinka na českém trhu, kterou je pojištění pro případ léčení úrazu nebo náhlé nemoci.

"Předmětem pojištění může být každý pes, a to i kříženec bez průkazu původu, který je označen čipem nebo tetováním, aby byla možná jeho přesná identifikace. Podmínkou je, aby byl v době sjednání pojištění zdravý a řádně očkovaný," doplňuje V. Vilhelm.

Základními kritérii u pojištění na veterinární léčbu je stáří psa a jeho zařazení do hmotnostní kategorie a vztahuje se na náklady veterinárního ošetření v České republice, a to u úrazu po dobu 60 dnů nebo na léčbu náhlého onemocnění po dobu 30 dnů. Roční limit pojistného plnění si stanoví majitel psa sám v rozmezí od 15 do 30 tisíc korun. Pojištění odpovědnosti je pak možné sjednat pro všechny psy bez rozdílu.

Pojištění lze uzavřít na všech pobočkách České pojišťovny a na lince 841 114 114 od 3. září 2007.

Pojištění psů MAZLÍČEK

Život se psem je velká radost, ale i zodpovědnost. Málokdo si umí představit, že by se jeho pejskovi mohlo něco přihodit, ale je rozumné být připraven na všechno. Nikdy nevíte, kdy může pes náhle onemocnět, přijít k úrazu nebo kdy způsobí škodu někomu jinému.

Komplexní ochrana pro vašeho psa

S Mazlíčkem si můžete sjednat následující typy pojištění:

 • pojištění léčení úrazu nebo nemoci
 • pojištění uhynutí nebo utracení
 • pojištění odpovědnosti za škodu

Pojištění léčení úrazu nebo nemoci

V případě pojistné události vyplácíme 70 %* z nákladů na veterinární léčení poskytnuté v České republice. Hrazení léčebných nákladů platí po dobu až 30 dnů v případě nemoci a až 60 dnů v případě úrazu, kde jsou dále hrazeny i náklady na odnětí osteosyntetického implantátu.

* Procento hrazených nákladů se v případě nemoci u starších psů s narůstajícím věkem snižuje.

Pojištění uhynutí nebo utracení

Pojištění pro případ uhynutí nebo utracení psa v důsledku nákazy, infekční i neinfekční nemoci, úrazu, operace, porodní škody nebo otravy. Doba pojištění je limitována věkem pojištěného psa. U starších psů se pojistné plnění s věkem snižuje.

Pojištění odpovědnosti za škodu

I když svému psovi a jeho výchově věnujete dostatek pozornosti, stále existuje riziko, že způsobí jiné osobě škodu, za kterou nesete odpovědnost vy. Česká pojišťovna vám nabízí pojištění s těmito limity plnění:

 • 2 000 000 Kč pro škodu na zdraví
 • 1 000 000 Kč pro škodu na věci
 • 500 000 Kč pro finanční škodu

Pro šampióny i pro voříšky

Pojištění léčení i pojištění odpovědnosti ochrání psy s průkazem původu i bez. Pro uzavření pojištění léčení úrazu nebo nemoci musí být váš pes:

 • zdráv a trvale označen mikročipem nebo tetováním
 • mladší 9 let, pokud je ve váhové kategorii do 40 kg
 • mladší 5 let, pokud je ve váhové kategorii nad 40 kg

Pro uzavření pojištění uhynutí nebo utracení je dále nutný:

 • průkaz původu psa
 • nebo doklad o speciálním výcviku

Slevy

Zajímavé slevy jsou přichystány pro mladé psy, tj. psy do 1 roku případně do 2 let věku. Uzavřete-li pro svého psa mladšího než 1 rok pojištění léčení a pojištění úhynu a utracení, získáte slevu až 25 % po celou dobu trvání pojištění. Celková výše slev závisí na věku pojišťovaného psa, typu pojištění a počtu pojištěných psů.

Příklad

"Nedávno se mi na procházce vytrhl můj retrívr a vběhl na sousední cyklostezku. Než jsem stačila cokoliv udělat, došlo ke kolizi s cyklistou. Můj pejsek utrpěl komplikovanou zlomeninu zadní nohy a cyklistovi vznikla pádem na zem škoda na kole a oblečení. Navíc cyklista utrpěl zlomeninu předloktí. Díky pojištění jsem neměla potíže s uhrazením škody cyklistovi ani s náklady na ošetření svého miláčka."

Pes, 3 roky, bez průkazu původu

Sjednané pojištění

 • léčení úrazu nebo nemoci s limitem 15 000 Kč
 • odpovědnost za škodu se standardními limity

Roční pojistné 1 800 Kč

Léčení psa vyšlo celkem na 9 500 Kč.
Škoda utrpěná cyklistou představovala celkem 15 000 Kč.
Z pojištění psa pro případ nemoci nebo úrazu pojišťovna uhradila 6 650 Kč.
Z pojištění odpovědnosti za škodu byla cyklistovi uhrazena plná výše způsobené škody.


| Vložil: Majka | Vydáno: 07. 09. 2007 | 7884 přečtení | Informační e-mail | Vytisknout článek
| Zdroj: http://www.ceskapojistovna.cz
Rubriky
Kdo je to?
Neznáme tě, přihlaš se
Genetická vyšetření
DM - Degenerative Myelopathy
Žádost o genetický test na DM s certifikátem můžete zaslat diagnostické laboratoři SEVARON, který jej podstoupí LABOKLINu. Vyplníte "Žádanku" a spolu se vzorkem krve do EDTA zkumavky + kopie PP zašlete v bublinkové obálce zásilkou EMS na adresu : SEVARON PORADENSTVÍ, s.r.o., Palackého třída 163a, 612 00 BRNO. Pokud žádate certifikát - je nutno poznačit na žádance poznámku "+ certifikát". Cena testu asi 1700,- (viz.ceník) + 150,- za certifikát, který vystaví LABOKLIN. Případné informace získáte na čísle SEVARON, s.r.o. : telefon-kancelář: 541 426 376.

Testování psů na PRA/PRCD - oční onemocnění psů - nNa provedený test Vám laboratoř vystaví oficiální zprávu o výsledku zkoušky. Zpráva má veškeré náležitosti podle ISO17025 a řídí se doporučeními české genetické společnosti. Bližší informace naleznete na http://www.prcdtest.com/sk/

LABOKLIN.de - Vyšetření prdc-PRA u tollerů a DM - Degenerative Myelopathy je možné již udělat i v Německu!!

DNATEST.cz - Certifikovaná laboratoř - všechny testy DNA zvířat jsou prováděny výhradně v ISO certifikované laboratoři.
Galerie
Fire - 1
Nad morzem
zobrazení: 2012
Spřátelené weby

Design by IvaShow © 2012 Copyright Toller.cz Marie Bušinová. Nova Scotia Duck Tolling Retriever. Všechna práva vyhrazena.
Za články vkládané našimi přispěvateli neneseme zodpovědnost a tyto jsou vkládány bez ověření autora. Zdroj nemusí být tedy nutně autorem článku.

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS (281).

Vyměňte Internet Explorer za skutečný prohlíľeč Získejte Firefox! Web site powered by phpRS PHP Scripting Language VertrigoServ - FreeWare webové prostředí