Pozvánka na Forum o plemeni Nova Scotia Duck Tolling Retriever
K zamyšlení...
Viděl jsem psy a kočky za mřížemi v útulku. Odpad lidské společnosti.
Viděl jsem v jejich očích lásku a naději, hrůzu, zklamání a smutek. A moc jsem se zlobil. „Bože“, řekl jsem „to je strašné! Proč nic neuděláš?“
Bůh okamžik mlčel a potom tiše odpověděl: „Už jsem něco udělal - stvořil jsem tebe člověče.“

Výskyt průjmu u psa

Průjem se u psů vyskytuje poměrně často. Může se jednat o banální onemocnění, ale také o život ohrožující stav.
Co jsou tedy příznaky, které vyžadují rychlou návštěvu u veterináře?

Veterináře byste měli navštívit vždy, když je pes malátný, "vypadá nemocně" nebo má zvýšenou teplotu (teplota měřená v konečníku vyšší než 39C). Také každý vodnatý průjem, nebo průjem trvající déle než dva dny by měl být ošetřen veterinářem. Zvláště opatrní buďte u štěňat a malých plemen psů, u kterých velmi rychle dochází k dehydrataci.

Pokud se kromě průjmu objevuje i zvracení, je vždy třeba navštívit veterináře. Může se jednat o tak vážný stav, jako je neprůchodnost střev, nebo také selhání ledvin. Obzvlášť alarmující je časté zvracení a zvracení po napití vody.

Dalším případem, kdy byste neměli váhat s návštěvou veterináře, je výskyt krve v trusu. Ať už se jedná o krev čerstvou červenou, nebo tmavou sraženou.

Co dělat, pokud má pes průjem?:

Prvním a velmi důležitým opatřením je hladovka. Pro podrážděný žaludek a střeva je nejdůležitější, aby se jejich funkce mohla v klidu upravit. Hladovka by měla trvat minimálně 24h až dva dny. To samozřejmě neplatí pro malá štěňata.

Pak můžete začít krmit dietním krmivem po malých dávkách. Dietním krmivem se rozumí nejlépe rozvařená rýže s trochou libového drůbežího masa bez kůže. Také je možné u nás zakoupit specielně vyrobenou dietní konzervu. Krmivo se podává opravdu po malých dávkách (polévková lžíce) třeba 10x denně. Malé dávky krmiva tolik nenamáhají zažívací trakt.

Pes musí mít pořád k dispozici čerstvou vodu, ne příliš studenou. Je možné podávat i heřmánkový odvar oslazený hroznovým cukrem (Glukopur). Neslaďte ho normálním cukrem, ten táhne do střev vodu a zhoršuje průjem. Tento odvar je vhodný hlavně u štěňat, která potřebují stále zdroj energie. I tekutiny je lepší podávat v malých dávkách a nenechat psa vypít velké množství vody najednou, to dráždí žaludek.

Kromě těchto dietních opatření je ještě možné podat psovi živočišné uhlí. Dávka pro psa je 2g na 1kg hmotnosti psa.


| Vložil: Majka | Vydáno: 11. 01. 2007 | 39592 přečtení | Informační e-mail | Vytisknout článek
| Zdroj: MVDr. Libuše Štorková - www.brdskezlato.com
Rubriky
Kdo je to?
Neznáme tě, přihlaš se
Genetická vyšetření
DM - Degenerative Myelopathy
Žádost o genetický test na DM s certifikátem můžete zaslat diagnostické laboratoři SEVARON, který jej podstoupí LABOKLINu. Vyplníte "Žádanku" a spolu se vzorkem krve do EDTA zkumavky + kopie PP zašlete v bublinkové obálce zásilkou EMS na adresu : SEVARON PORADENSTVÍ, s.r.o., Palackého třída 163a, 612 00 BRNO. Pokud žádate certifikát - je nutno poznačit na žádance poznámku "+ certifikát". Cena testu asi 1700,- (viz.ceník) + 150,- za certifikát, který vystaví LABOKLIN. Případné informace získáte na čísle SEVARON, s.r.o. : telefon-kancelář: 541 426 376.

Testování psů na PRA/PRCD - oční onemocnění psů - nNa provedený test Vám laboratoř vystaví oficiální zprávu o výsledku zkoušky. Zpráva má veškeré náležitosti podle ISO17025 a řídí se doporučeními české genetické společnosti. Bližší informace naleznete na http://www.prcdtest.com/sk/

LABOKLIN.de - Vyšetření prdc-PRA u tollerů a DM - Degenerative Myelopathy je možné již udělat i v Německu!!

DNATEST.cz - Certifikovaná laboratoř - všechny testy DNA zvířat jsou prováděny výhradně v ISO certifikované laboratoři.
Galerie
Tenca
ňami
zobrazení: 3712
Spřátelené weby

Design by IvaShow © 2012 Copyright Toller.cz Marie Bušinová. Nova Scotia Duck Tolling Retriever. Všechna práva vyhrazena.
Za články vkládané našimi přispěvateli neneseme zodpovědnost a tyto jsou vkládány bez ověření autora. Zdroj nemusí být tedy nutně autorem článku.

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS (281).

Vyměňte Internet Explorer za skutečný prohlíľeč Získejte Firefox! Web site powered by phpRS PHP Scripting Language VertrigoServ - FreeWare webové prostředí